100 راز موفقیت در حرفه تان(راز ششم تا دهم)

100 راز موفقیت در حرفه تان(راز ششم تا دهم)

100 راز موفقیت در حرفه تان(راز ششم تا دهم)

راز ششم: در مقابل میل به مفرط بودن مقاوم باشید

همیشه در اطراف ما انسان های معمولی و متوسط وجود دارند. این گروه از افراد سعی در این دارند که شما را تقاعد کنند که همه انسان های دنیا مثل آنها هستند و شما هم باید یکی مثل انها باشید. این گونه شما را فریب می دهند که با نظرات و ایده های فردی خودان به جایی نخواهید رسید و اگر تصمیم دارید موفق شوید باید به انها بپیوندید تا زندگی بهتری برای خود فراهم کنید.

یک جمله ای در یک قاب بر روی میز آقای تای اندروود وجود دارد که می گوید:

شخصی که می خواهد رهبر باشد باید پشتش به جمعیت باشد.

شغل تای انتخاب نفرات برای مشاغل مختلف است که این کار را با کمک جمعی از کارمندان کارکشته انجام می دهد. او توضیح می دهد زمانی که شروع به این کار کردم همه فکر می کردند من این کار را برای سودآوری شرکت انجام می دهم اما اینطور نبود. من از همه خواستم که فرم های مخصوصی را پر کنند.

همه فکر می کردند که در این شرکت کاری انجام نمی شود و پتانسیل بالایی ندارد. تای بیش از دو سوم کارمندان خود را مجبور کرد که استعفا دهند. با این کار شرکت جان تازه ای گرفت و امروز هر کسی وارد این شرت می شود می داند که باید سخت تلاش کند. این امر از مدیران تا خدمتکاران نیز شامل می شود. دو سال بعد از این اقدام شرکت تبدیل به یکی از شرکت های برجسته شد.

روانشناسان معتقدند که عادات و رفتارهای بد و مخرب به مانند برخی از بیماری ها سری هستند و به دیگران سرایت می کند. همه رفتار بد همکاران شان را ماننت آینه جذب می کنند. داشتن روحیه ضعیف، کم کاری و بی انگیزگی همه این ها از دیدن رفتارهای منفی سایر کارمندان به وجد می آیند.

راز شماره هفتم: فرصت به اندازه کافی هست

رویاهای شما هر چه که باشد تفاوتی ندارند.

برای "مدیریت کسب و کار" بیشتر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان