چرا زبان بدن در جذاب بودن مهم است؟

چرا زبان بدن در جذاب بودن مهم است؟

چرا زبان بدن در جذاب بودن مهم است؟

به خاطر داشته باشید که در یک گفتگو شما بیشتر از طرف مقابل به آنچه که باید بگویید، علاقمند هستید

وقتی می نشینید نحوه قرار گیری بدن و طرز نشستن، میزان علاقه شما را به شخصی که صحبت می کند و آنچه که می گوید، نشان می دهد. وقتی به طرف شخص متمایل می شوید مثل این است که با بدن تان می گویید از نظر من فرد با جذبه ای هستی تو مرا با نیرویت به سوی خود می کشی.

به عقب رفتن شاید به این معنا باشد که من خسته ام ترجیح می دهم به کارهایم برسم تا اینکه با تو صحبت کنم.

همه چیز به حساب می آید

به عنوان شرط اول سعی کنید کل بدن خود را به سمت فرد مقابل متمایل کنید.

اگر پاهای تان را روی هم می گذراید پا و زانوی بالایی خود را به طرف فرد مقابل بگیرید. مطمئن شوید که دست های تان باز هستند و از دست های خود برای تائید هنگام صحبت کردن استفاده کنید. بدین صورت تصویر روشنی از صداقت و پذیرش آنها می کنید. وقتی ایستاده اید باید فاصله ای بین خود و فرد مقابل ایجاد کنید. برای اینکه تصمیم بگیرید چه فاصله ای مناسب هست، عکس العمل های خود را زمانی که مردم خیلی به شما نزدیک شده اند یا از شما دور می شوند، بررسی کنید. سپس آنچه را که از موقعیت یابی خود نسبت به دیگران آموخته اید به کار ببرید. اگر فرد بخواهد به شما نزدیک تر شود از او خیلی فاصله می گیرید. اگر بخواهد از شما فرار کند به دایره آسایش او حمله می کنید.

دایره های ارتباط

سه دایره هم مرکز را تصور کنید که شما در مرکز آن قرار دارید.

دایره اول تقریبا دو قدم از شما تا شخص دیگر فاصله دارد. این دایره فضای خصوصی یا صمیمی است که به والدین و اعضای عاطفی خانواده اختصاص دارد. اگر به عنوان یک آشنای تجاری یا اجتماعی به این فضا تجاوز کنید، مسلماً فرد مقابل را ناراحت خواهید کرد. شاید عکس العمل شما این باشد که فرد سعی دارد با نزدیک شدن شما را تهدید کند.

دایره دوم دو تا شش قدم از شما فاصله دارد و فضای مناسب برای آشنایی اجتماعی یا تجاری است. اگر می خواهید با جذبه باشید، مطمعن باشید که نه نزدیک تر و نه دورتر می ایستید و صحبت می کنید.

دایره سوم هشت تا ده قدم از شما فاصله دارد. این دایره فاصله محفوظ یا ایمن است که بین شما و افراد غریبه استفاده می شود. هر حرکت ناگهانی از طرف فرد ناشناس از این فضا به فضای اجتماعی شما یعنی نزدیک تر از هشت قدم به شما هشدار و اعلام خطر خواهد داد.

با استفاده از بدن تان صحبت کنید

چه ایستاده باشید و چه نشسته وقتی عمداً می خواهید با بدن خود بگویید:

 فکر می کنم چیزی که شما می گویید جذاب است

به طرف او متمایل شده و یا کمی به او نزدیک تر شوید و اطمینان حاصل کنید که وارد دایره آسایش او نشوید.

برخی افراد هنگام صحبت کردن چنان به فرد مقابل نزدیک می شوند که آن شخص به معنای واقعی کلمه به عقب خم شده و سعی می کند از آنها فاصله بگیرد. این نوع افراد تلاش زیادی می کنند اما سرانجام مثل یک فرد متجاوز و بی توجه کنار گذاشته می شوند.

راه کارهایی برای جذب دیگران

دفعه بعدی که با کسی صحبت می کنید کل بدن تان را به سمت فرد متمایل کنید و به شخص توجه کامل داشته باشید اگر نشسته اید طوری به طرف فرد متمایل شوید که گویی هر کلمه او شما را جذب می کند. اگر ایستاده اید، مطمئن شوید که فاصله امن بین خود و فرد مقابل ایجاد کرده اید. مستقیم به فرد نگاه کنید. در فاصله دو تا 4 قدیمی از او بایستید و خود را اندکی به جلو متمایل کنید این حرکت برای فرد مقابل نامحسوس است اما احساس خواهد کرد که شما به آنچه که او می گوید، کاملاً توجه دارید. با گفتن با قدرت و روبه جلو این نکته را به خودتان یادآوری کنید. همیشه کل بدن خود را به طرف فردی که صحبت می کند، متمایل کنید. دست ها را از هم باز کنید و هنگام صحبت کردن دست های خود را حرکت دهید. اگر افراد چیزی می گویند که از نظرشان مهم و قابل توجه است کمی بیشتر به طرف شان متمایل شوید. اگر چیز سرگرم کننده ای می گویند کمی به عقب مایل شوید و راحت بنشینید. سپس اگر می خواهید اشتیاق بیشتری نشان دهید، به جلو برگردید. تمام این علامت ها بیانگر این هستند که جذب چیزی  که طرف مقابل تان می گوید، شده اید. این تکنیک ها احساس خارق العاده ای در افراد ایجاد کرده و به خاطر آنها شما را دوست خواهند داشت.

برای "مدیریت جذبه" بیشتر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان