هنر آهسته صحبت کردن در جذبه

هنر آهسته صحبت کردن در جذبه

هنر آهسته صحبت کردن در جذبه

قبل از اینکه صحبت کنید، فکر کنید. کلمات را ناقص تلفظ نکنید و با عجله به زبان نیاورید بلکه به طور منظم و واضح آنها را بیان کنید. جورج واشنگتن

بسیاری از افراد به علت هیجان زدگی و اظطراب بسیار تند حرف می زنند و کم گوش می کنند. افرادی که خیلی تند صحبت می کنند می توانند اشخاص ناراحت کننده و آزاردهنده ای باشند.

آیا تا به حال فقط به این خاطر که فرصت کافی نداشته اید تا متوجه گقته های گزارشگر رادیو شوید، در یک ترافیک سنگین عصبانی نشده اید؟ نزدیک کدام تقاطع تصادف شده بود و مسیر جایگزین کدام بود؟ چه می شد این گزارشگرها تا این حد تند صحبت نمی کردند. آنها حرفه ای هستند آیا نمی دانند تحلیل این همه اطلاعات با این سرعت مشکل است؟

اگر آنها کمی آهسته صحبت می کردند فرصت کافی داشتید تا موقعیت را درک کرده و برای انتخاب مسیر دیگری تصمیم بگیرید. آیا تاکنون پیامی از پیغام گیر خود دریافت کرده اید که در آن شماره تلفن پیغام دهنده چنان سریع و نامفهوم گفته شده که نتوانسته اید چهار شماره آخر آن را متوجه شوید؟ سرانجام مجبور می شوید پیغام را دوباره گوش کنید گاهی بیشتر از دوبار تا شماره را درست متوجه شوید.

به افراد باید فرصت فکر کردن، بدهید

همه ما افرادی را می شناسیم که تند صحبت می کنند و گوش دادن به حرف آنها مشکل است و حتی شما هم می توانید یکی از آنها باشید. ایراد تند صحبت کردن این است که همیشه تاثیرات منفی ایجاد می کند و تقریبا هیچ تاثیر مثبتی ندارد. فردی که تند صحبت می کند فرصتی برای فکر کردن به شما نمی دهد. وقتی به چنین فردی فکر می کنید چه کسی را در ذهن تان تصور می کنید؟ آیا به یک فروشنده ماشین های کهنه، یک هنرپیشه دغل باز یا کسی که سعی دارد از شما سواستفاده کند و شما را به کاری وادارد که به نفع تان نیست، فکر نمی کنید؟ تند صحبت کردن باعث می شود که گوینده بی ملاحضه و خود محور به نظر برسد که این بر میزان صادق بودن و روراست بودن او تاثیر می گذارد. به نظر می رسد این افراد فقط به چیزی که خود باید بگویند علاقه دارند. تند صحبت کردن روشی است که مطمئنا هر فرصتر ار برای جذب کردن از بین می برد.

راه حل تند صحبت کردن چیست؟ برای این منظور می توانید از دو تکنیک استفاده کنید:

دوست عزیز.
دسترسی کامل به این درس برای کاربران ویژه در نظر گرفته شده است.

با عضویت طلایی می توانید به فایل های بخش طلایی دسترسی داشته باشید، برای اینکه بتوانید در ماکزیمم عضو ویژه بشوید ابتدا باید در سایت عضو شده و سپس عضویت خود را ارتقا دهید. شما با خرید هر یک از پکیج های عضویت طلایی می توانید به آموزش های بخش عضویت ویژه دسترسی داشته باشید.

ثبت نام به عنوان کاربر ویژه

برای "مدیریت جذبه" بیشتر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان