چگونه با وبلاگ زدن به بازاریابی محصولاتم کمک کنم؟

چگونه با وبلاگ زدن به بازاریابی محصولاتم کمک کنم؟

چگونه با وبلاگ زدن به بازاریابی محصولاتم کمک کنم؟

وبلاگ ها ابزار بسیار مفید برای ترویج و توسعه عقاید و دیدگاه های شماست و به شما کمک می کند تا دیگران را در مسائلی که مطرح می کنید مشارکت دهید.

در واقع وبلاگ ها مانند یک صفحه بورد هستند اما کمی شخصی تر و صمیمی تر از آن.

وبلاگ ها فضایی برای شما ایجاد می کنند که بتوانید از عقایدتان حرف بزنید و دیگران را در رابطه با عقایدتان مطلع کنید.

زمانی که شما اطلاعات خود را در وبلاگ ها و سایت های تان منتشر می کنید، دیگران در جستحوهای موضوع مرتبط با شما، به شما دسترسی پیدا می کنند و از این طریق می توانید مشتریان جدیدی را به دست بیاورید. به هر میزان که بتوانید اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران قرار دهید به همان میزان موتورهای جستجو شما را در صدر جدول نشان خواهند داد.

قبل از اینکه اقدام به تاسیس یک وبلاگ برای بازاریابی محصولات تان کنید، باید بتوانید اقداماتی را انجام دهید و سوالاتی را از خودتان بپرسید.

از خودتان بپرسید برای چه این کار را انجام می دهم؟

همچنین باید به این سوال نیز پاسخ دهید:

قصد من از زدن وبلاگ یا وبسایت انجام کدام کار است؟

وبلاگ ها در افزایش آگاهی مشتریان درباره شما، شرکت و محصول شما بسیار موثر هستند. زمانی که دلیل وبلاگ زدن خودتان را مشخص کردید، باید این را نیز مشخص کنید که خوانندگان مطالب من چه کسانی هستند و مسائل جالب توجه این قشر چه هستند؟

تفاوت بسیار زیادی بین مطالبی که در وبلاگ های شخصی گذاشته می شود تا وبلاگ های تجاری وجود دارد. در وبلاگ های شخصی بیشتر در رابطه به خود شخص و علایق و سلایق خود فرد صحبت می شود اما در وبلاک های تجاری این رویکرد، موثر واقع نخواهد شد. به عبارتی در وبلاگ های تجاری تمرکز باید بر روی موضوعات مربوط به کار و همچنین مطالبی که به کار مشتریان بیاید تمرکز کرد.

مطالبی مانند بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک بسیار مفید هستند. البته این را نیز باید به خاطر داشته باشید که لزوماً این حرف ها به این معنا نیست که وبلاگ های تجاری تنها می توانند بر روی مسائل مربوط به فعالیت خود تمرکز کنند زیرا در این صورت خسته کننده خواهد شد. به عبارتی ماهیت یک وبلاگ از هسته خود، یک چیز شخصی است بنابراین مساله ای ندارد که هر وبلاگ مطالب متفاوتی را نیز گزارش دهد. به عبارتی موضوعات روز و جذاب باعث می شود وبلاگ ها نیز جذاب تر به نظر برسند.

اکنون که به دلایل زدن وبلاگ ها پی برده اید باید مطالب تان را وارد کنید. همچنین با توجه به اینکه می دانید مخاطبان شما چه کسانی هستند، بنابراین موضوعاتی را که باید بنویسید را نیز می دانید. حالا نوبت آن رسیده است که ابزاری برای زدن وبسایت تان استفاده کنید. شرکت های مختلفی برای اینکار وجود دارند که می توانید وبسایت و یا وبلاگ تان را راه اندازی کنید.

اگر نیاز به مشاوره در زمینه راه اندازی وبسایت برای تجارت تان و یا راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی دارید می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید

مشاوره راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

حال وبلاگ تان آماده است و می توانید شروع کنید.اگر استرس این را دارید که با چه مطالبی باید شروع کرد، می توانید با یک خوش آمدگویی شروع کنید و یا صفحه درباره ما خود را پر کنید. حال بازاریابی اینترنتی شما شروع شده است.

برای "دوره آموزش بازاریابی(مقدماتی)" بیشتر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان