پنج راه برای رسیدن به نهایت موفقیت در حرفه و زندگی شخصی تان

پنج راه برای رسیدن به نهایت موفقیت در حرفه و زندگی شخصی تان

پنج راه برای رسیدن به نهایت موفقیت در حرفه و زندگی شخصی تان

ما در مسیری هستیم که نام آن را زندگی گذاشته ایم. در این مسیر با فرازها و نشیب ها، قله ها و دره ها، سختی ها و آسانی های فراوانی روبه رو بوده و روبه رو خواهیم شد. ما نویسنده داستان زندگی خود هستیم و مدیریت آن به عهده ما است. گاهی اوقات ممکن است اشتباه کنید، گاهی ممکن است موفقیتی به دست بیاورید و بابت آن جشن بگیرید هر چه بوده و هست این زندگی متعلق به شماست و نه شخص دیگری.

برای اینکه بتوانید خودتان را بر روی یک زندگی موفقیت آمیز و شاد تنظیم کنید به استراتژی های یکپارچه نیاز خواهید داشت تا بتوانید از موفقیت های حرفه ای و شخصی خود پشتیبانی کنید. اکثر مردم بر روی جنبه هایی از زندگی متمرکز می شوند که می خواهند تغییر یا رشد کنند و این باعث می شود که برخی انتقاد ها را نیز از خودمان فراموش کنیم. داشتن یک رویکرد حرفه ای به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به بهترین وجه ممکن به خودتان کمک کنید. این پنج رویکرد در به دست آوردن بهترین نتایج به شما کمک خواهد کرد.

1- در این بازی زندگی بزرگ فکر کنید

زندگی یک ماجراجویی فوق العاده است. در رویاهای خود بلندپرواز باشید و خودتان را در 80 یا 90 سالگی در نظر بگیرید که در حیاط خانه رویایی خود نشسته اید و به تجربیات به دست آمده در این مدت نگاه می کنید. مردم ثروتمند و موفق لزوماً باهوش و تحصیل کرده نستند بلکه تنها یک ویژگی بارز دارند و آن شجاع بودن است. شجاع بودن درباره اینکه می توانند هر آن چیزی را که می خواهند به دست بیاورند. برای 60 ماه آینده و 2 سال آینده، 10 سال آینده اهداف خودتان را مشخص کنید و خودتان را متعهد کنید که هر روز درباره آنها فکر خواهید کرد. این کار را انجام دهید نتایج شگرفی خواهید گرفت.

2- بیشترین و مهمترین سرمایه گذاری زندگی تان را بر روی خودتان انجام دهید.

سرمایه گذاری بر روی خودتان مهم ترین سرمایه گذاری تان باشید. مردان موفق همواره یک تفکر استراتژیک درباره آن مقصدی که قصد رسیدن دارند، فکر می کنند. آنها برای خودشان زمان تنظیم می کنند و حتی با کارشناسان خبره در هر زمینه ای که می خواهند خود را توسعه دهند، مشورت می کنند تا موفقیت را زودتر از موعد  به دست بیاورند. آنها یک چشم انداز برای خود در نظر می گیرند و موانع موفقیت را تشخیص می دهند.

راه و منابع موفقیت خودتان را پیدا کنید، آنها را یاد بگیرید و موفقیت تان را حتمی کنید. اختصاص یک زمان برای توسعه فردی خودتان در هر روز یا نهایتاً هر هفته می تواند تغییرات چشم گیری در شما به وجود بیاورد.

3- مثل خیلی ها کارها را ناقص انجام ندهید.

جهان پر است از افرادی که کارها را شروع کرده اند اما ادامه نداده اند. افرادی که قوی شروع کرده اند و در زمان ادامه دادن ضعیف عمل کرده اند. یکی از عادت های افراد موفق این است که وقتی کاری را شروع می کنند و هدفی را در نظر می گیرند تا رسیدن به آن هدف دست از تلاش برنمی دارند. به یاد داشته باشید که انگیزه داشتن یک عامل موقتی است و چیزی که در هنگام به پایان رسیدن انگیزه به شما کمک خواهد کرد، متعهد بودن است. به صورت کاملا واضح مشخص کنید که چه چیزی می خواهید و برای رسیدن به آن فقط شروع کننده نباشید. بی پروا باشید دنیا همواره از آدم های نترس حمایت خواهد کرد.

4- لشکری از موفقیت برای خودتان بسازید.

با افرادی که قصد دارند موفق شوند خودتان را احاطه کنید تا آنها شما را به چلش بکشند و پتانسیل واقعی خودتان راکشف کنید. این لشکر موفقیت شما چیزی فراتر از دوستان و خانواده است. آنها افرادی هستند که از موفقیت شما جشن می گیرند و در زمانی که دچار سختی شده اید، شما را به چالش می کشند. این افراد را شناسایی کنید. این افراد ممکن است از طریق نوشتن یک کتاب با شما صحبت کنند و در مسر موفقیت شما را به چالش بکشند.

5- از منطقه امن و آسایش خود بیرون بیایید.

درست است بزرگترین یادگیری در زمان سختی رخ می دهد. این منطقه جایی بیرون از منطقه امن شماست. برای اینکه بتوانید نتایج متفاوت تری از اکنون بگیرید باید به منطقه متفاوت تری بروید. موفقیت های کلان شما در زندگی در این مناطق رخ می دهند. به دنبال تجربیات جدید باشید. آخرین باری که تجربه جدید کسب کردید کی بود؟

گرفتن بیشترین نتیجه برای موفقیت شخصی و حرفه ای زمانی رخ می دهد که شما آگاهانه موفقیت خودتان را برنامه ریزی کنید. با انجام این کار شما خودتان را برای یک زندگی سرشار از موفقیت آماده می کنید. این وقاعیت را هیچ گاه فراموش نکنید که هیچ شخصی در دنیا برای شما موفقیت ایجاد نخواهد کرد مگر اینکه خودتان شروع کنید و متعهد به رسیدن به هدف شوید.

برای "توسعه فردی" بیشتر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان