پانزده راهی که اراده حقیقی را به شما برمی گرداند

پانزده راهی که اراده حقیقی را به شما برمی گرداند

پانزده راهی که اراده حقیقی را به شما برمی گرداند

وقتی می خواهیم کسب و کاری شروع کنیم قطعا با سختی ها و موانعی روبه رو خواهیم بود. این سختی ها ممکن است شما را از ادامه راه بازدارد. چه بسا وقتی به گذشته نگاه می کنیم تعداد افرادی که کسب و کاری را شروع کرده اند و سپس به دلیل سختی رها کرده اند بسیار است. تمرکز کردن یکی از اصولی است که می تواند در موفقیت شخص نقش داشته باشد.

کارآفرینان باید انگیزه لازم برای عبور از این موانع را داشته باشند بنابراین داشتن اراده قوی اصل اساسی در موفقیت است. در اینجا 15 راه برای اینکه بتوانید اراده خودتان را تقویت کنید تا قدرت حقیقی به شما بازگرد برای شما آورده شده است.

1- با تنظیم اهداف کوچک و قابل دستیابی شروع کنید

حفظ اراده یعنی اینکه بتوانید در ذهن تان تمرکز لازم بر روی نتایج را داشته باشید. کاری را که مشغول انجام آن هستید را مشخص کنید و برنامه ای را جهت چگونگی انجام دادن آن کار  و رسیدن به نتایج لازم را بنویسید. این طرح و برنامه شما باید شامل اهداف کوچک و قابل دستیابی باشد. سعی کنید در یک روز یک گام برای آن بردارید. به عنوان مثال اگر قصد دارید تا کسب و کاری را شروع کنید یک هدف بسیار کوچک که امروز می توانید آن را انجام دهید در نظر بگیرید مثلا می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت درباره کاری که می خواهید انجام دهید شروع کنید. برداشتن یک گام و موفق شدن در آن حس پیروزی را در ذهن تان برمی انگیزد و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و شما را قادر می زاد تا راده خود را تقویت کنید.

2- افکارتان را کنترل کنید و متعهد شوید.

افزایش قدرت اراده و بهره وری نیازمند این است که شما فعالیت ها و اندیشه های تان را کنترل کنید و به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود متعهد باشید. وقتی مشکلی وجود دارد آرامش خود را حفظ کرده و تنها بر روی حل شدن مشکل تمرکز کنید و تصویری روشن از آنچیزی که باید حل شود داشته باشید. از عواملی که حواس شما را پرت می کند بپرهیزید و تنها به اهداف تان متعهد و متمرکز شوید.

3- از یک انفجار کوچک به عنوان کاتالیزور استفاده کنید.

انجام یک کار کوچک می تواند انفجاری در مسیر موفقیت شما به وجود آورد و اراده شما را نسبت به انجام کار قوی کند. شما وقتی یم گام بر می دارید در واقع مثل یک دومینو عمل می کنید که ضربه کوچکی به یکی از نوارها می زنید و سپس بقیه مراحل خود به خود صورت می پذیرد. گام اول را بردارید و به گونه ای این کار را محکم انجام دهید که شما را از محدودیت های ذهنی دور کند. سپس گام دوم و بعد گام ها یسوم و بعدی را بردارید و بعد از چند مدت اگر به خودتان نگاه کنید متوجه خواهید شد که از ۀن لحظه ای که شورع کرده اید چقدر فاصله دارید و چقدر موفق شده اید. وقتی بتوانید جهشی در ذهن تان ایجاد کنید موفقیت تان حتمی است. انجام کارهای کوچک یک کاتالیزور است برای انچام گرفتن کارهای بزرگ.

4- روزانه برنده شوید

می گویند 21 روز طول می کشد تا عادت های جدید در ما شکل بگیرد. برخی 30 روز و برخی نیز به 90 روز اشاره کرده اند. اما بهترین کار این است که روزانه برنده شوید و سپس دسته ای از موفقیت های روزانه را در کنار هم قرار دهید تا بتوانید یک شاهکار خلق کنید. روزانه برنده شدن بسیار آسان است و سپس می توانید برای خودتان موفقیت های سه روز و هفتگی و در نهایت حتی 90 روز قرار دهید. هر پیروزی کوچک حرکتی را ایجاد می کند و همه این حرکت ها عادت های بهتر را ایجاد می کنند.

5- دوش سرد بگیرید.

درد و رنج کشیدن باعث تقویت اراده می شود. کافیست به ورزشکاران نگاه کنید تا ببینید که با انجام تمرین های سخت و دردناک چگونه توانستهداند اراده خود را تقویت کنند تا بتوانند به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنند. گرفتن دوش سرد یک راه عالی برای تقویت اراده است. وقتی خودتان را زمان بیشتری در آب سرد نگه می دارید باعث توقیت اراده شما می شود. دوش سرد حتی اگر 20 ثانیه باشد اثر تقویت اراده و اعتماد به نفس خود را می گذراد.

6- فقط ادامه بدهید.

دونده های ماراتن از یک موضوعی آگاهی دارند و از آن می ترسند و در اصطلاح خودشان به آن "دیوار" می گویند. دویار جایی است که شما 20 مایل دویده اید و ذهن شما فریداد می زند که دیگر تمامش کن و کافیست. هنگامی که فردی برای اولین بار ماراتن خود را کامل می کند اراده اش به دو روش زیر تقویت می شود:

اول اینکه با تمرین روزانه و افزایش مسافت های تدریجی و دوم برداشتن آخرین گام و عبور از خط پایان.

7- یک ساعت زودتر از وقت معمول بیدار شوید.

یک ساعت زودتر بیدار شدن به این معنا است که شما یک ساعت زودتر می توانید برای روزی که در پیش دارید، آماده شوید. در این یک ساعت می توانید ورزش و پیاده روی کنید و یا می توانید مطالعه و تفکر و تمرکز و یا حتی می توانید بر روی بخشی از کسب و کارتان تلاش کنید. یک ساعت زودرت از خواب بیدار شدن نتایج متفاوت و شگفت انگیزی ایجاد خواهد کرد. کافیست امتحان کنید.

8- اهداف و پیشرفت تان را بنویسید.

وقتی اهداف تان را می نویسید و به آن نگاه می کنید بسیاری از احساس ضعف درونی شما در رابطه با انجام دادن و رسیدن به اهداف تان را از بین می برد. یادتان باشد هر چیزی قبل از ایجاد باید بر روی کاغذ ایجاد شده باشد. برای رسیدن به هر هدفی باید بر روی کاغذ به آن رسیده باشید. نوشتن باعث ایجاد قدرت و تقویت ارداه در شما می شود.

9- با صدای بلند "نه" بگویید.

وقتی در حال دنبال کردن هدفی در زندگی و یا کسب و کارتان هستید ممکن است برخی مواقع احساس ناامید داشته باشید در این مواقع با صدای بلند به خودتان یک نه بگویید و اهداف تان را با قدرت بیشتری دنبال کنید. شاید کاری احمقانه به نظر برسد اما باعث می شود شما در منطقه قدرت خودتان باقی بمانید.

10- اهداف تان را عمومی کنید.

بسیاری از انسان ها از شکست هراسان هستند و از آن فراری اند. سعی کنید اهداف تان را با دوستان، خانواده، همسر و آشنایان در میان بگذراید. زیرا آنها باعث می شوند که شما هر وقت آنها را ببینید یاد اهداف خودتان بیفتید و احساس فشار در خودتان برای رسیدن به اهداف تان داشته باشید و اینگونه اراده خود را برای رسیدن به اهداف تان تقویت کنید.

11- از سیستم پاداش برای تقویت اراده تان استفاده کنید.

تکنیک پاداش در ازای کار مثبت مدت هاست که توسط روانشناسان به اثبات رسیده است. می توانید برای رسیدن به هر هدفی که دارید یک پاداش در نظر بگیرید. برای اهداف کوچک تر پاداش کوچک و برای اهداف بزرگتر پاداش بزرگتری قرار دهید. مثلا می توانید در صورت رسیدن به یک درآمد خاص یک پاداش خوبی برای خود در نظر بگیرید.

12- مراقب بدن تان باشید.

باارزش ترین دارایی شما بدن شماست. سالم غذا بخورید، خواب کافی داشته باشید و ورزش کنید. این سه عنصر باعث می شوند تا شما انرژی لازم برای رسیدن به اهداف تان را حفظ کنید.

13- عادت های خوبی ایجاد کنید و یا آنها را تقویت کنید.

داشتن عادت های خوب و قوی باعث می شوند تا اراده خود را کنترل کنید. ایجاد عادت های قوی و یا تقویت آنها باعث می شود اراده شما و اعتماد به نفس تان بالاتر برود.

14- از موفقیت های قبلی خودتان یک لیست تهیه کنید.

شاید وقتی شما به آلبوم عکس قدیمی خودتان نگاه می کنید حس خوب و جالبی در شما ایجاد می شود. از سفرهایی که رفته اید و از عکس هایی که دارید احساس شعف می کنید. آلبوم موفقیت برای خودتان درست کنید و از موفقیت های خود عکس و نوشته ای در آن قرار دهید زیرا باعث می شوند تا اراده شما تقویت گردد.

15- هرگز قانع نباشید.

وقتی به یک هدفی می رسید سریعاً یک هدف بزرگتر ایجاد کنید و اینگونه زندگی را به یک حرکت بی پایان تبدیل کنید. شکرگزار سطح که در آن هستید باشید اما قانع نباشید و بیشتر و بیشتر بخواهید. قانون دنیا بر اساس فراوانی است و با رسیدن شما به اهداف تان هیچ چیزی کم نخواهد شد. بنابراین اهداف بزرگتر برای خود قرار دهید. می توانید یک هدف معنوی بزرگ برای خودتان قرار دهید. مثلا می توانید یک میلیارد تومان به یک خیریه کمک کنید.

موفق باشید

برای "توسعه فردی" بیشتر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان