5 راه برای اینکه دیگران را مجذوب خود کنیم؟

5 راه برای اینکه دیگران را مجذوب خود کنیم؟

5 راه برای اینکه دیگران را مجذوب خود کنیم؟

مردم اهمیت نمی دهند که چقدر می دانید، تنها به اینکه به آنها چقدر اهیمت می دهید، توجه دارند.

 

افراد با جذبه معمولاً خوب گوش می دهند و اغلب به خاطر همین ویژگی شان فرصت های بیشتری نصیب شان می شود. فرصت هایی به آنها داده می شود که شاید هیچ گاه به دیگر اطراف یان آن شخص پیشنهاد نشود. این افراد ممکن است به خاطر کارهایی بخشیده شوند که دیگران به خاطر آنها به دار آویخته می شوند!. مردم همیشه به این افراد احترام می گذارند و همواره به آنها سود می رسانند.

روانشناسان می گویند هسته شخصیت یک شخص اعتماد به نفس است. این اصطلاح به بیان ساده تر یعنی اینکه چقدر خودتان را دوست دارید. در واقع اعتماد به نفس یعنی اینکه چقدر شما احساس می کنید مهم و ارزشمند هستید.

یقیناً با افرادی ملاقات کرده اید که با جذبه خود شما را مجذوب خود کرده اند. در آن لحظه احساس کرده اید که آنها واقعا شما را دوست دارند، به شما ارزش قائل هستند، تمام توجه شان به شما معطوف است و در هنگام صحبت کردن به هیچکس دیگری به غیر شما توجه نمی کنند.وقتی در کنار شما هستند بدون توجه به اینکه شخص دیگری در آنجا حضور دارد، هیچکسی به غیر شما برای شان اهمیت ندارد. آنچنان رفتار می کنند که شما احساس می کنید جذاب ترین و مهم ترین شخصی هستید که تا به حال ملاقات کرده اند. شما هم به دلیل اینکه از گفتگو کردن با آنها لذت می برید قضاوت و انتقاد را به تعویق می اندازید. آیا به خاطر دارید در برخورد با این آدم ها چه احساسی داشته اید؟ شرط می بندم که احساس ارزشمند بودن می کرده اید.

به این فکر کنید که چه قدرتی لازم است تا بتوانید کسی را وادار کنید که درباره خودش به احساس شگفت انگیزی برسد؟ رهبران سیاسی این احساس را پرورش می دهند تاجران موفق آن را توسعه می دهند و بازیگران از آن بهره می برند. تقریباً هر کسی که با مردم سروکار داردمی تواند از جذبه بهره ببرد و هر کسی که می خواهد از نردبان موفقیت بالا برود باید این خصوصیت را در خود تقویت کند.

در ادامه می خواهیم چند راهکار برای جذب دیگران را برای شما ارائه دهیم

این سوال را از خودتان بپرسید که آخرین باری که شما توانسته اید این احساس خاص را در دیگران به وجود بیاورید، کی بوده است؟ چقدر فکر می کنید که این موهبت می تواند در زندگی فردی و دنیای تجاری شما ارزشمند باشد؟ باور کنید مطلقاً نمی شود روی آن قیمت گذاشت. وقتی قدرت این را دارید که به مردم احساس خاص بودن را ببخشید، بلافصله پاداش آن را نیز دریافت خواهید کرد.

از همین امروز تصمیم بگیرید که می خواهید قدرت جذبه را در خود تقویت کنید و در ارتباطات خود با دیگران آن را تمرین کنید. این تصمیم، شما را به سوی انجام کارهایی سوق می دهد که بتوانید افراد را وادار سازید در مورد خود احساس شگفت انگیزی داشته باشند.

نسبت جذبه ای را که در حال حاضر دارید، اندازه بگیرید. به خودتان از صفر تا ده نمره بدهید. سپس از فرد دیگری نیز بخواهید به شما نمره بدهد. هر عددی که این شخص بخواهد به شما بدهد، اندازه واقعی جذبه داشتن شماست. البته باید این را هم مد نظر داشته باشید که ممکن است اعضای درجه یک و نزدیک شما به خاطر رودربایستی با شما بگویند تو عالی هستی اما باید بتوانید با صحبت کردن با آنها بتوانید نمره واقعی را به دست بیاورید.

همانطور که گفتیم اعتماد به نفس یعنی اینکه شما چقدر احساس ارزشمند بودن می کنید. اگر در یک نظر بخواهیم بگوییم انسان ها منطقی هستند یا احساساتی باید بگوییم اکثر انسان ها احساساتی هستند و به عبارتی تصمیم های خود را با احساسات می گیرند و با منطق آن را توجیه می کنند.

انسان ها با احساسات تصمیم می گیرند و با منطق آن را توجیه می کنند.

 

مردم به شدت تحت تاثیر محیط احساسی خود و به ویژه رفتار افراد دیگر نسبت به خود هستند. شما از کودکی شرطی شده اید که نسبت به رفتارهای والدین تان نسبت به خودتان بسیار حساس و زودرنج شوید. این مشاجره های زودهنگام کودکی اغلب پایه ارتباطات شما را با دیگران در زندگی پی ریزی می کنند. وقتی کاری را برای دیگران انجام می دهید یا اعتماد به نفس شما تقویت می شود و یا از تحقیر شدن شما در برابر دیگران در آینده جلوگیری می کند.

راز ساده جذاب بودن در نظر دیگران

انسان ها به طور ذاتی شدیداً نیاز دارند که آنها را ارزشمند بدانند و ارزشمند باشند بنابراین راز ساده در این است که کاری کنید که دیگران احساس مهم بودن کنند.

 

پنج راه برای جذاب بودن

هر چه افراد در حضور شما احساس مهم بودن کنند بیشتر به جاذب بودن شما پی می برند. خوشبختانه راه اینکه به دیگران احساس ارزشمند بودن بدهید توسط هزاران رهبر و مربی کشف شده و خلاصه این راه ها در این 5 راه می باشد

پذیرش

تقدیر

تایید

تحسین

توجه

پذیرش: بزرگترین هدیه ای که می توانید به افراد دیگر بدهید توجه مثبت بی قید و شرط است. یعنی آنها را به طور کامل و بی حد و حصر می پذیرید. هرگز از آنها انتقاد و عیب جویی نمی کنید. همه چیزشان را کاملاً قبول می کنید. چنان که گویی آنها معجزه طبیعت هستند. این نقطه شروع جذاب بودن است.

چگونه می توان پذیرش تمام و کمالی از افراد انجام داد؟ با یک راه بسیار ساده. لبخند بزنید!

وقتی به افرادی که به شما نگاه می کنند با خوشحالی لبخند می زنید، اعتماد به نفس آنها خود به خودی افزایش پیدا می کند. آنها احساس خوشایندی درباره خود پیدا می کنند. آنها احساس می کنند افراد مهم و ارزشمندی هستند و شخصی که این احساس را به آنها القا می کند دوست دارند. آنها شما را فرد با جذبه ای می دانند حتی قبل از اینکه چیزی بر زبان بیاورید.

تقدیر: هرگاه از دیگران به خاطر کاری که انجام داده اند، تشکر کنید اعتماد به نفس شان بالا می رود. این مساله اصلا ربطی به کوچکی و بزرگی کار ندارد. آنها احساس می کنند توانا هستند و عزت نفس شان بالاتر می رود. هر گاه شما با لبخند با دیگران برخورد می کنید و از کارهایی که انجام داده اند، تشکر می کنید بازدهی هر دو طرف تان را بالا برده اید. نه تنها اعتماد به نفس و احساس مهم بودن در آن شخص بالا می رود بلکه در مورد خودتان نیز همینطور خواهد بود. هر گاه خودتان را بیشتر دوست داشته باشید، باعث کاهش نگرانی شما در مورد اینکه آیا دیگران شما را دوست دارند یا نه، خواهید شد و در واقع با جذبه تر خواهید بود.

تائید:

تائید واژه ای که بچه ها برای آن گریه می کنند و مردها برای آن می میرند.

 

همه انسان ها در طول زندگی نیاز شدید به تایید رفتارها و موفقیت های شان دارند. این نیاز به مانند نیاز به غذا همیشگی است. افرادی که پیوسته به دنبال فرصت هایی برای تایید کردن دیگران هستند، به هر جایی که پا می گذراند مورد تائید دیگران قرار می گیرند.

شاید بهترین تعریف برای کلمه تائید، ستایش باشد. هر گاه افراد را به خاطر کاری که انجام می دهند ستایش کنید، اعتماد به نفس شان را بالاتر برده اید.

تحسین: تحسین کردن از دیگران نیز به اندازه 3 عنصر قبلی مهم می باشد. می توانید از پوشش دیگران تحسین کنید. می توانید از یک ویژگی بارز او مثلا وقت شناسی تحسین کنید. شخص را به خاطر بردن جایزه و یا رسیدن به هدفی تشویق و تحسین کنید. همواره به دنبال تعریف و تمجید و تحسین از دیگران باشید.

توجه: این خصیصه شاید مهم ترین ویژگی در بین خصوصیات دیگر باشد. این ویژگی کلید جذبه آنی است. وقتی تمام توجه تان را به شخص مقابل تان اختصاص دهید، آن وقت باعث خواهید شد، آنها حس اعتماد به نفس بالاتر و عزت نفس بالاتری داشته باشند.

این پنج ویژگی را تمرین کنید تا در خود به صورت یک ویژگی نهادینه در بیاورید. بعد از مدتی تبدیل به با نفوذترین فرد محیط تان خواهید شد.

یک تمرین عالی برای جذب کردن دیگران

فرض کنید شما یکی از بهترین دوستان دوران بچگی تان را مدت هاست، ندیده اید. ناگهان او را در خیابان می بینید و چه عکس العملی در اولین برخورد دارید؟ چگونه احساسی بر ما حاکم است؟

قطعا شما از خوشحالی بال درخواهید آورد. بنابراین سعی کنید در برخورد با اطراف یان مهم تان و یا کسانی که دوست شان دارید، چنین واکنشی داشته باشید. جوری خوشحالی کنید که مدت هاست شخص را ندیده اید. امتحان کنید تا ببینید چقدر در برخورد با دیگران با جذبه تر خواهید بود.

برای "مدیریت کسب و کار" بیشتر

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان